سامانه اتوبوس یاب برای اولین بار در یزد راه اندازی شد

سامانه اتوبوس یاب برای اولین بار در یزد راه اندازی شد

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد از راه اندازی سامانه اتوبوس یاب "YazdBus" در شهر یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد - مجید بیکی از راه اندازی سامانه اتوبوس یاب خبر داد و گفت: در سامانه اتوبوس یاب، شهروندان ایستگاه مورد نظرشان را بر روی نقشه انتخاب کرده و سامانه اتوبوس یاب مسیر‌های منتهی به آن ایستگاه را نمایش می دهد و با انتخاب مسیر مورد نظر، تمام اتوبوس های در مسیر به سمت ایستگاه مورد نظر بر روی نقشه همراه با فاصله نمایش داده می شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد افزود: شهروندان می توانند برای دسترسی به این سامانه با مراجعه به آدرس اینترنتی yazd.ir و یا fava.yazd.ir اپلیکیشن سامانه اتوبوس یاب را نصب و یا از سامانه تحت وب آن استفاده کنند.
وی بیان کرد: به جهت اجرای پروژه در پایگاه‌ دولت آباد، تابلو‌های هوشمند اطلاع رسانی فاوا با قابلیت نمایش فاصله رسیدن اتوبوس نصب شده است.
بیکی ادامه داد: معاونت فنی و هوشمند سازی فاوا بیش از ۲۰۰ اتوبوس را با تغییر تنظیمات بدون وارد شدن هیچ گونه خللی به سامانه قبلی، به سامانه جدید فاوا متصل کرده است و واحد GIS سازمان فاوا 2271 ایستگاه را روی نقشه جانمایی و 104 مسیر را روی نقشه ترسیم نموده است، همچنین با همکاری سازمان حمل و نقل، اتوبوس های دارای رمپ معلولین را نیز روی سامانه به صورت نشان دار نمایش می دهد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد گفت: اطلاع از زمان حرکت و رسیدن وسایل حمل‌ و نقل عمومی و نمایش آن‌ها روی نقشه می‌تواند نقش مؤثری در جهت ترغیب شهروندان در استفاده از وسایل نقلیه عمومی باشد و اگر شهروندان می‌خواهند بدون مراجعه به ایستگاه و معطل شدن و در کمترین زمان و با پرداخت کمترین هزینه از محلی که قرار دارند به مقصد خود بروند، نرم افزار اتوبوس یاب، یکی از بهترین گزینه ها است.

آدرس کوتاه :