اولین نشست شورای راهبردی دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو – ایران در یزد برگزار شد

اولین نشست شورای راهبردی دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو – ایران در یزد برگزار شد

اولین نشست شورای راهبردی دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو – ایران با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو ایران، استاندار، شهردار، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر یزد، فرمانداران، شهرداران، مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و فعالان فرهنگی و اجتماعی در تالار کوثر استانداری یزد برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در اولین نشست شورای راهبردی دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو ایران در یزد، با اشاره به اینکه در استان یزد در رشته‌های مختلف هنری، ادبی و غیره نخبگان زیادی وجود دارد، گفت: یزد یکی از هفت شهر یادگیرنده در رشته‌های مختلف هنری، ادبی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه یونسکو به دنبال ایجاد ارتباطات، تبادل اندیشه، ایده ها، خلاقیت و نوآوری است، افزود: کسانی که صاحب فکر، اندیشه و خلاقیت و نوآوری هستند موفق خواهند شد.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: برای اینکه بتوانیم شهر جهانی یزد را به تمام دنیا معرفی کنیم باید اختلاف‌ها و تفاوت‌های این شهر را با دیگر شهر‌های کشور پیدا کنیم و این تفاوت‌ها را به دنیا معرفی کنیم.

ایوبی با اشاره به اثرگذاری فرهنگ در جمع معضلات شهری، افزود: امروز بسیاری از مشکلات شهری همچون جمع آوری پسماند‌ها و زباله‌ها، با فرهنگ سازی و استفاده از علم قابل حل است.

گزارش تصویری را از اینجا ببینید

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.