• پنج‌شنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

برگزاری دوره آموزشی ضوابط و مقررات شهرسازی، معماری و درآمد توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری یزد

برگزاری دوره آموزشی ضوابط و مقررات شهرسازی، معماری و درآمد توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری یزد

معاونت برنامه‏ ریزی و توسعه شهرداری یزد جهت آشنایی بیشتر کارشناسان با ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری و همچنین انواع عوارض و نحوه محاسبه آنها در شهرداری، اقدام به برگزاری دوره آموزشی ضوابط و مقررات شهرسازی، معماری و درآمد نمود.

 در این کارگاه آموزشی که همزمان شامل برگزاری پنج دوره مرتبط با موضوعات ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری، طرح های توسعه شهری با عناوین طرح هادی، جامع و تفصیلی، کنترل نقشه های ساختمانی و نحوه صدور پروانه ساختمانی، انواع عوارض و نحوه محاسبه آنها در شهرداری و نحوه وصول عوارض و درآمد می باشد، با استقبال کارشناسان و مدیران شهرداری یزد و سازمان های وابسته روبرو شد. لازم به ذکر است پرسنل شاغل در دفاتر کارگزاری نیز در این دوره ها حضور قابل توجهی داشتند.

در دوره های مذکور، شرکت کنندگان با عناوینی نظیر ضوابط و مقررات طرح های شهری، آیین نامه استعلام، آیین نامه تراکم بنا، نحوه ارائه نقشه های معماری، خدمات واحدهای فنی و نوسازی مناطق، ضوابط تفکیک، تهیه طرحهای جامع، هادی، تفصیلی و آمایش سرزمین، انواع طرحهای توسعه شهری در ایران در مبحث ضوابط و مقررات شهرسازی و عناوینی مانند منبع عوارض، تعرفه های  عوارض و بهای خدمات و سایر درآمدها، عوارض تاخیر در اتمام ساختمان، مؤدی عوارض یا درآمد شهرداری، انواع عوارض متعلق به زمین و ساختمان و اموال منقول و غیرمنقول، عوارض حق اشرافیت، عوارض حصارکشی، عوارض بر معاملات غیرمنقول، املاک و اراضی و ... در مبحث انواع عوارض و نحوه محاسبه آن در شهرداری ها آشنا می شوند.

این دوره آموزشی که در حال برگزاری است جمعاً به مدت 88 ساعت می باشد و درنهایت پس از پایان دوره با برگزاری آزمون به شرکت کنندگان گواهی آموزشی اعطاء می گردد.

شایان ذکر است اساتید این دوره آموزشی در بخش ضوابط و مقررات شهرسازی، مهندس علی نوری کارشناس ارشد در رشته مهندسی و مدیریت ساخت و در بخش درآمد، علی محمد مرتضایی از کارکنان باتجربه در شهرداری می باشند و تعداد شرکت کنندگان در دوره مذکور 85 نفر هستند که در دو گروه تقسیم بندی شده اند.

 معاونت برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري يزد